Вы здесь: Главная » Каталог статей » Гуртки » Гурток радіоелектронного конструювання

Каталог статей
Головна » Статті » Гуртки

Гурток радіоелектронного конструювання

Радіотехніка та електронне конструювання – це найцікавіший вид дитячої та юнацької науково-технічної творчості. Гурток надає широкі можливості для розвитку пізнавальних і творчих здібностей учнів. На заняттях радіотехнічного гуртка, юні аматори отримують початкові знання з електроніки і радіотехніки, набувають певних практичних знань розрахунку та монтажу електричних кіл, складання електричних і радіоелектронних схем, обробки конструкційних матеріалів. Об’єм набутих тут гуртківцями теоретичних знань та практичних умінь сприяє успішному виконанню робіт, пов’язаних з побудовою функціонально діючих технічних саморобок та діючих технічних пристроїв. Тому поряд з проектними, розрахунково-графічними та іншими видами конструкторських робіт, великої питомої ваги набувають технологічні, монтажно-складальні, налагоджувальні операції, експлуатаційні випробування. Учні радіотехнічного гуртка знайомляться з основами дизайну в технічному конструюванні, вимогами ергономіки до технічних об’єктів та ін.

Вже як 117 років пройшло з дня винаходу першого в світі радіоприймача. Для техніки це порівняно невеликий термін. Але радіотехніка та електроніка за цей час міцно увійшли в культуру і побут людей. Радіоелектроніка дозволяє бачити на екранах телевізорів кінофільми, спектаклі, виявляти предмети на великих відстанях, плавити метал, лікувати важкі захворювання, керувати космічними кораблями, розмовляти і бачити співрозмовника на далекій відстані і багато іншого. Саме радіоелектроніка дозволила сфотографувати невидимий із Землі бік Місяця, та бачити вихід людини у відкритий космос. Радіоелектроніка допомогла вченим розщепити атом, створити потужні прискорювачі елементарних частинок, глибше заглянути в наносвіт і дальше зазирнути в макросвіт. Зараз немає такої галузі науки чи промисловості, в якій у тій чи іншій мірі не застосовувалася б радіоелектроніка.

Значний внесок у розвиток радіотехніки та радіоелектроніки в нашій країні внесли радіоаматори. Їх умілими руками сконструйовано багато різноманітних приладів для народного господарства, медицини, науки, техніки, культури. Вони ж є фанатами своєї справи і пропагандистами радіотехнічних знань серед широких верств населення.

 
 

Дуже важливо, щоб гуртківці не тільки навчилися монтувати радіоаматорські конструкції, а й знали фізичні процеси, що відбуваються в них, розуміли роботу того чи іншого приладу, уміли виробляти нескладні розрахунки блоків та вузлів апаратури. Але й не слід перевантажувати заняття гуртка інформацією теоретичних відомостей, перетворюючи їх на своєрідні уроки. Початківцям радіоаматорам – учням 6-7 класів на заняттях гуртка потрібно повідомляти лише деякі відомості з електротехніки і радіотехніки, доступні розумінню, і тільки в тому обсязі, який абсолютно необхідний для здійснення наміченої практичної роботи. Не слід давати повних обґрунтувань і вичерпних формулювань законів фізики. Треба тільки підводити гуртківців до цих законів, вказувати на їх практичне застосування. Теоретичні заняття слід проводити у вигляді популярних бесід, супроводжувати демонстрацією дослідів, радіодеталей, готових конструкцій, з показом більшого числа аналогій, схем, малюнків та креслень.

 

Керівник гуртка:

Антосевич А. А.

Категорія: Гуртки | Додав: Admin (12.01.2016)
Переглядів: 895 | Теги: заняття слід, радіоелектроніка, радіотехніки, саморобок діючих технічних, багато іншог, гуртка, заняття гуртка, техніки радіотехніки, практичних знань | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0